Jah, tagasi vaadates on 2018 aasta olnud – põnev!

Kas hea põnev või halb põnev võiks lugeja siinkohal küsida? Keeruline öelda. Aasta alguses võetud plaanid said suures osas ellu viidud. Kõik olulisesed numbrilised näitajad paranesid, meeskond kasvas, jõudsime uute sihtriikideni ja tulime välja uute tootesarjadega, mille kliendid on positiivselt vastu võtnud. Samas olime sunnitud lõpetama puidukaitsevahendite tootmise, kuid 2019 aasta eesmärk on ka see uuesti (suuremalt ja paremini) käivitada.

Järgnevalt 5 kõige olulisemat sündmust mis võtavad kokku meie 2018 aasta:


1. Uued tootesarjad “Puravik” ja “DeLux 200”

Tulime aasta alguses välja kahe uue tootesarjaga ning hea meel on tõdeda, et mõelmad on saanud klientidelt sooja vastuvõtu. Mis neis siis nii erilist on? DeLux 200 on nagu tünnisaunade mersu – viimistletud, luksuslik, mugav ja kauakestev. Hinnatase samas on sinna lisavarustusega Škoda kanti. Puraviku seeria teeb eriliseks eristuv disain mida meie ekspordipartnerid hinnata oskavad.

2. Ecosauna Project OÜ areng

Iga uus ettevõtmine on seotud riskidega. Tänaseks saame öelda, et osanike idee jõud ühendada ja koos edasi minna on ennast õigustada. Tekkinud sünergia tulemusena viidi 2018 aastal ellu mitmeid keerukaid projekte, sealhulgas kämpingute projekt Pakistani mis loodetavast ei jää selles piirkonnas viimaseks. Järgnevateks aastateks on eesmärk suurendada nii tootmis- kui laopindasid ning jätkata püstitatud eesmärkide saavutamist.

3. Tilk tuld tõrvapotis ehk tulekahju puidukaitsevahendite tootmises

Detailidesse laskumata põles meie puidukaitsevahenite tootmine maha ja pidime selle ärisuuna tegevuse lõpetama. Kui vahepeal tundus, et lõplikult siis tõenäoliselt ehitame 2019 aastal tootmise uuesti üles ja võtame juhtunut kui õppetundi ja õnneliku õnnetust. Meie Saverna kontori- ja tootmishoone on tänaseks peaaegu täielikult juhtunust taastunud ja täie tervise juures (olete külla oodatud)

4. Tugevad suhted seniste koostööpartneritega ning uued ja eksootilised sõbrad

Meie saunad ja kümblustünnid jõuavad läbi pikaajaliste koostööpartnerite Soome, Rootsi, Taani, Norra, Saksamaa, Hollandi, Hispaania, Islandi, Iirimaa, Inglismaa, USA ja Prantsusmaa inimesteni. Uuteks ja eksootilisemateks ekspordi klientideks on Lõuna Korea, Pakistan, Austraalia ja Uus Meremaa. Kas Aasia ja Okeaania inimesed oskavad ka saunast lugu pidada? Muidugi, kas teadsid et kümblustünnide kultuur ongi alguse saanud just Jaapanist?

5. Oleme endiselt näljased

Numbrid räägivad, et meil läheb iga aastaga paremini ja 2018 aasta oli mitmes mõttes rekordiline. Müüme rohkem tooteid, investeerime tehnoloogiatesse ja inimestesse. Samas, ei ole meil ideed ja heas mõttes “nälg” kasvada ja areneda kuhugi kadunud. Vastupidi – soovime veel rohkem panustada tootearendusse ja vaatame veel kaugemale piiri taha. Hoiame kindlasti ka teid kõige uuega eelisjärjekorras kursis.

Boonus

Meie meeskonna nupu- ja arvutimees Indrek pani kokku video nii uuematest ja vanematest mudelitest mis sobivad samuti hästi möödunud aastat kokku võtma. Vaata seda siit.