Mis on saun?

Lõõgastus, stressi maandamine ja kehaline heaolu – kõik väga tore ja kena, aga natuke ka sellise lääneliku reklaamteksti võnkega. Kui oled lihtne talupoeg (projektikirjutaja) nagu mina, siis võiks sauna definitsioon olla midagi sellist:  „Saun – koht kus higistada, juua kalja ja arutleda olulistel päevakajalistel teemadel.“ Viimati äiapapaga saunas käies oli teemaks poliitika – millised naisministrid on atraktiivsemad (Wirginia Woolf, chill). Maitse läks lahku, aga sellest ei ole hullu midagi.

Ise tehtud hästi tehtud!

See saun sai kahe suve eest talu peremehe ja kahe väimehe kätega ehitatud. Ehitus ise algas muidugi veel üks suvi varem ja päris lõpuni valmis ei ole saun endiselt. See on ju teada värk, et kui juba kasutama hakkad, siis need viimased 5% jäävad venima. Me ehitasime ikka kohe päris maja moodi sauna. Umbes 10 ruutu eesruum, 4 ruutu pesemisruum ja 6 ruutu leiliruum. Ajaliselt selliseid tummisemaid ehituspäevi kulus meie 3-liikmelisel brigaadil ca 20. Aega kulus palju ka sellepärast, et lihvisime ja hööveldasime kogu saematerjali kohapeal ise. Peremees lõi pärast tulud-kulud kokku ja ütles, et materjalide peale läks kokku ca 10 000 eurot. Väimehed töötasid kõhutäie ja tütarde kosimiseks antud õnnistuse eest. Kui me aga teoreetiliselt paneks töötunnile väärtuse näiteks 10 eurot, siis peaks materjali kulule ilmselt liitma ca 5 000 eurot tööraha. Nüüd me seal vägevas saunas ikka käime, 2-3 korda kvartalis.

Õpi teiste vigadest

Kui meil oleks olnud natuke rohkem mõistust ja natuke parem arusaamine sellest, kui suured saunasellid me tegelikult oleme, siis selle 15 000 euro eest oleksime me saanud super ägeda sauna (nagu pildil olev „Puravik“, kümblustünni (nagu Delux 200) ja ilmselt ka mõne uhkema kämpingu. Valmis sauna tellimine on kõvasti odavam, kiirem ja mugavam viis saunaomanikuks saamisel. Näiteks kui tahad jõululaupäevaks olla saunaomanik, siis 0-probleemi, kirjuta meile marek@ecooil.ee või helista Tel: +372 566 15 676.

Idee kaasa võtmiseks

ise ehitada – lollus; Eco Saunast tellida – mõttel jumet.