Viimaste aastate kiire saunavaldkonna kasv nii meil kui mujal (eriti just mujal) tõi rahalaevade asemel väljakutsed ja kiire arengu nii organisatsiooniliselt kui tootevalikus. Aasta hakkab läbi saama ja õige hetk on meie pöörasele aastale tagasi vaadata.

Üheksoos saunaga viiruste vastu!

Kodus istudes mõtles suur osa inimesi, et kui reisida ei saa, siis mõistlik oleks alles jäänud raha eest kodusse investeerida ja äraolemine võimalikult mugavaks teha. Saun kosutab nii keha kui vaimu ja miks mitte endale üks koju soetada? Kuna väga paljud inimesed üle maailma jõudsid samale mõttele, tekkisid kiired materjalide tarneraskused. Ühel hetkel ei olnud nii plastikud, klaasi, metalli kui ka kvaliteetset termopuitu. Kõike seda, mida ühe korraliku sauna ehitamiseks vaja oli.

Nutma hakkamise asemel (eks me vahepeal nutsime ka) hakkasime otsima lahendusi. Täpsemalt, esmalt me ikkagi kolisime 2 korda suuremale pinnale Tartu lähedale Tõrvandisse, et uues 3000m2 suuruses tootmises kõik maailma saunad ära toota.

Kus viga näed laita, seal termotame kaika!

Meie toodangu veduriks on aastaid olnud termotöödeldud puit. Suure nõudluse kontekstis olime pidevas termopuidu defitsiidis, mis pikendas tarneid ja tõi kaasa nii mõnedki hallid juuksekarvad. Lahendusena lõime käed ühe Eesti suurima saematerjali importijaga ja käivitasime koos meie päris enda termotöötluse jaama. Hetkel 320tm kuus tootev jaam saab lähikuudel endale sama võimeka sõbra. Koos jäädakse ootama veel kahte itaalia sõpra, et saavutada termotöödeldud saematerjali koguvõimsus 1240tm kuus.

Lisaks käivitasime oma metallitöökoja, leiutasime teisel tehnoloogial põhineva uue kümblustünni ja tegime lugematul arvul organisatoorseid muudatusi. Täna oleme lõpuks seisus, kus tehtud töö tulemused hakkavad välja paistma – uued tooted, kvaliteetne saematerjal, läbimõeldud tarneahelad ja kokkuhoidev meeskond.

Alati kaks sammu konkurentsist ees!

Kopeerimist on lihtsam võtta komplimendi kui varastamisega. Mistahes sauna, kämpingu, kümblustünni või tehnilise lahenduse välja mõeldes tuleb arvestada, et see varem või hiljem mõne konkurendi poolt üle võetakse. Mõnikord ka koos nimega. Jah, oleme toodete disainid suuremas osas patenteerinud ja võiksime teenida raha hoopis kohtu uksi kulutades, aga meile meeldib saunadega rohkem tegeleda. Jätame enda vanad mudelid konkurentidele ja keskendume ise uutele, sest ideed meil otsa saamas ei ole ja vaimset kapitali on raske varastada.

Uus suund ja tootesari

Töötasime välja uue tootesarja “Cupella”.  Kolm erimõõdus torusauna, ovaalsaun, grillmaja, kümblustünn ja bassein. Lisaks ennekõike kohalikule torule mõeldud combo-saun mis sisaldab nii sauna kui kümblustünni (seda lihtsalt peab oma silmaga nägema). Ergonoomilised pingid, klaas ja metall on uue tootesarja ja disainikeele peamised märksõnad. Kes teab, võibolla lisandub Cupella perekonda tooteid veelgi.

Keskendume edaspidi kvaliteetsematele, termopuidust saunadele. Kuna oleme täna investeeringutele taganud endale kvaliteetse termopuidu, siis soovime keskenduda just sellele.

Meie toodete valiku leiad siit!