Kuidas pead sina vastu jõulupingele? Stress kasvab üle pea ja ei tea, kuidas seda maandada? Meie teame! Oleme katse-eksituse meetodiga teinud kindlaks, et kümblustünn on see imevahend, mida sa otsid stressi vastu võtilemiseks. Aeg iseendale, lõõgastunud lihased ja maandatud pinge – seda kõike pakub tünn. 

Kodumaine meelemasendus

Iseäranis tusane aeg on Eestimaa hilisügis ja talv, mil õues haigutab rusuv pimedus. Külmal ajal meeldib külmal ka kontidesse hiilida ja muuta ka keha jäigaks. Isegi rõõmsaks jõuluajaks valmistumine (kinkide otsimine, jõulupidude planeerimine ja töö- ning pereaja balansis hoidmine) tekitab lisastressi, millest hoidumine on pea võimatu. Eestlane kogeb sellel hooajal palju rohkem tervisemuresi, mida tekitavad vähesest päikesevalgusest ja kiirest elutempost tekkinud stress. 

Võimalus pingetest vabaneda

Sellistel hetkedel on vajalik paus teha ja iseenda lõõgastumisele keskenduda. Siin tulevad väga hästi appi kümblustünnid, tänu millele ei pea oma kodust rahvarohketesse spaadesse kihutama, mille tihe külastamine ka rahakotile väga positiivselt ei mõju. See-eest privaatne kümblustünn võib olla täiesti enda isiklik pühakoda, kus eemalduda igapäeva muredest, tehnoloogiast ja teistest inimestestki.

Tervislik harjumus stressi vastu võitlemiseks

Paljud pöörduvad stressi korral ebatervislike harjumuste juurde, mis vaid lühiajaliselt tekitavad “heaolu”. Ära sina selliseid lahendusi otsi, vaid maanda stressi kümblustünnis. Juba 15-minutiline ligunemine tõstab keha temperatuuri, mis omakorda suurendab veresooni, kiirendab vereringet ja aitab kehal lõõgastuda, lihasvalu leevendada ning on kasulik haigetele liigestele.

Lõõgastav keskkond loob lähedust

Kümblemise hüvesi on teisigi. Soojas tünnivees lähedastega ja aja veetmine suurendab lähedustunnet ja ravib üksindust, mis samuti võib kasvatada stressi ja ärevuset. Pikemad ligunemised annavad võimaluse argipäeva keskkonnast väljaspool sügavaid vestlusi pidada ning paremini üksteist tundma õppida.

Soojas tünnivees oma muredest vabaneda on nii tervislik kui meeldiv kogemus, mille nimel ei pea suuremat viisi pingutama. Eesti oludes peaks pimedal ajal kindlasti oma heaolule rohkem tähelepanu pöörama ja tünnisaun pakub selleks eriti mõnusat võimalust.

Tee endale ja perele sel aastal eriline kingitus – lahenda ühe kingitusega kogu pere mured, pinged ja stress.