Tere tulemast terrassiõlitamise meistriklassi. Järgmise sisuka viie minuti jooksul saab sinust terrassihoolduse tõeline staar! Järgides meistriklassi nõuandeid, iseloomustab igat sinu käe all õlitatud lauda filigraansus.

Lõhestumine, seened, mädanik – kõlab õõvastavalt? Jah, tõepoolest, meie terrasse kimbutavad ilmastikumõjustest tingituna eluiga lühendavad hädad. Lisaks neile räsivad terrassi hallitus, sammal, vihm, päike ja tuul. Ole mureta, meil on lahendus – meistriklassi tasemel õlitamine!

Millest alustada? Ettevalmistuse 1-6 punkti.

 1. Me soovime enda lähedastele alati parimat. Seega vali enda terrassile parim õli. Seda valikut kirjus õlimaailmas aitame meie sul teha. Vali Ecooili Terrassiõli.
 2. Kui sa juba õli ostsid, siis on pintslit ka vaja. Sobib selline korralik rammumehe pintsel – tugev ja lai, kuid mitte oluliselt laiem terrassilauast.
 3. Nüüd saad teada, kui segaduses on üks naine, kui ta ei tea, millist kleiti kanda. Teisisõnu, leia terrassi õlitamiseks ideaalne päev. Soojakraadid peaksid ulatuma +10 kraadini (ka öösel), terrassi paitab leebe tuul, sademeid ega kuuma päikest ei ole ja materjal on kuiv. Arvesta ka sellega, et õlitatud pind jõuaks kuivada enne õhtuse kaste teket.
 4. Nagu ikka, kui hakkad kodus remonti tegema, kraamid kõigepealt toa tühjaks. Seega tõsta terrassilt ära aiamööbel ja muud esemed.
 5. Pühi terrass puhtaks tolmust, liivast, prahist ja muust sodist. Kui sulle tundub, et nüüd näeb terrass juba päris hea välja, siis sa eksid, seda tuleb siiski ka õlitada.
 6. Pane kätte töökindad ja -riided.

Ettevalmistused tehtud. Mis saab edasi?

 1. Nüüd tuleb õlitatav pind puhastada. Selleks kasuta tugevat harja, et pragudesse ja soontesse kogunenud mustus eemaldada.
 2. Ära kasuta puhastamiseks survepesurit. See lööb mustuse sügavale puusse ja muudab pinna liiga karedaks.
 3. Kui terrass on halvas seisukorras, seda on räsinud hallitus ja seened, siis tuleb see eelnevalt seenevastase puhastusvahendi ja harjaga pesta. Las pind kuivab 1-2 päeva.

Terrass on puhas. Tahan juba õlitada!

 1. Enne terrassiõli kasutamist sega see korralikult läbi. Suurepärane, kui sulle segamine meeldis ja see sul hästi välja tuli, sest õli tuleb kasutamise ajal pidevalt segada. Nii saad ühtlasema tulemuse.
 2. Võta rammumehe pintsel, kasta õlisse ja hõõru õli jõumehe kombel puidu sisse. Pintslit katki hõõruma ei pea, aga kerge pintseldamise võib seekord kõrvale jätta.
 3. Ššhh!! Suurim nipp ühtlase tulemuse saavutamiseks. Õlita korraga 3–4 kõrvuti olevat lauda pikkupidi ühe hooga lõpuni. Vastasel korral jäävad õlitamise jätkukohad tumedamad ja saad endale siiruviirulise terrassi.
 4. Ole hoolas ja jälgi, et ei jääks töötlemata kohti. Erilist tähelepanu pööra pirtsakatele puidu otsapindadele.
 5. Kui tundub, et hea nipp on laudade katmine rohke õliga, siis tegelikult tahavad lauad just parajat ja piisavat kogust õli. Neile meeldib eriline tähelepanu. Liigne õli ja -loigud tuleb lapiga eemaldada.
 6. Terrassi hooldamise parim külg on see, et enamasti piisab ühest kihist õlitamisest ja päevaga peaks saama tööga ühele poole. Muidugi, see sõltub sellest, kui suur ja millises seisus terrass on.
 7. Lase terrassil kuivada ja õlil imbuda vähemalt üks ööpäev.
 8. Ülejäänud suve naudi kaunist, hooldatud ja säravat terrassi.

Õnnitleme! Oled läbinud edukalt terrassiõlitamise meistriklassi! Vajaliku koguse õli saad mugavalt tellida meie e-poest (siit)