Saunatamise seanss koosneb mitmest etapist. Alustades ettevalmistamisest kuni  puhkefaasini. Igas saunaskäigu osal on oma eriline tähendus. Seekordses blogipostituses räägime saunatamise ühest faasidest, erinevatest viisidest kuidas jahutada keha pärast sauna.

Järvevesi/merevesi

Eesti suvi on täies hoos, järve- ja merevesi on soojad ning peale sauna vettehüpe on suvel parim viis, kuidas keha jahutada! Nipp: naudi just seda esimest sauna seansi vettehüpet, sest siis su keha ei ole veel kuuma-külma tundega harjunud ning esimene veeskäik paneb keha eriti mõnusalt surisema!

Lume sees rullimine

Lume ja jääga jahutamine on eriti populaarne talvel. Selleks tuleb veereda saunatajal ringi piisavalt paksul ja võimalikult puhtal lumel. See kipitavalt mõnus jahutusvorm ajab kiirelt kuuma sauna tagasi! 

Külmavee ämber 

Spetsiaalne külmavee ämber, mis on paigaldatud kohe sauna juurde seinale. Peale sauna saab tõmmata ämbrist endale vee kaela, mis jahutab keha kiirelt ja intensiivselt. Nipp: saunatajale, kellele jääkülm vesi ei meeldi, võib täita ämbri ka leige veega!

Aiavoolik

Aiavoolik on paljude saunasõprade seas samuti väga populaarne. Täiesti tavaline ilma otsikuta aiavoolik, mis väljastab surveta külma vett. Sellega saab saunataja loputada oma keha üleni või vaikselt liikudest jalgadest ülespoole. 

Bassein või kümblustünn

Kui aias on bassein või kümblustünn, siis pärast sauna sisse hüpates jahutab see keha üleni ja suhteliselt kiiresti. Nipp: külma vett kartvate saunatajate puhul võib paar tundi ennem teha kümblustünni ahju tuli, et vett natukene soojendada.

Õrn jahutusviis – õhkjahutus

Kes ei kannata või kardab jääkülma dušši, basseini, lumes rullimist või järvevett, siis üks efektiivsemaid viise on viibida lihtsalt õues. Talvisel perioodil lühemat aega, suvisel perioodil pikemat aega. Oluline on see, et keha saaks jahutatud pärast kuuma sauna! 

 

Lõppkokkuvõttes saunataja ise otsustab, millist keha jahutusviisi soovitakse: olgu selleks jäävesi, kümblustünn, lumi, õhk või merevesi! Üldiselt ei tohiks jahutusfaas kesta liiga kaua ja pärast saunatamise seanssi peaks järgnema puhkefaas, kus saunataja lihtsalt lõõgastub ja laseb oma kehal maha rahuneda!