Saunatamiseks pole palju vaja, isegi mitte riietust! Piisab vaid rätikust ja juba oled saunaks valmis. Samas on olemas mitmeid tarvikuid, millega see lihtne rõõm veelgi mõnusamaks muuta. 

1. Saunakell ja termomeeter

Need ei ole niivõrd luksuslikud lisad, kuid vajalikud abivahendid. Sauna nautimiseks vaja õiget temperatuuri. Täpse temperatuuri annab kvaliteetne termomeeter, mis on abiks kütmisel ja leilitamisel, sest liiga kuum saun võib lausa ohtlikuks osutuda. Kellalt saad aga jälgida, et sauna liiga kauaks ei jää või millal uuesti puid alla panna.  Saunakellad ja termomeetrid toodetakse spetsiaalselt sealsetes tingimustes vastu pidama. Paigalda need kohta, kust näite selgelt näed, samuti ei tohiks termomeeter olla liiga lähedal laele, põrandale ega uksele, sest muidu ei ole mõõdetud tulemused täpsed.

2. Istumisalus

Kui sulle meeldib sauna ajal keha hellitada, võib kõval puidul istumine ebamugav olla. Lisaks on kuumad lavalauad tavaliselt kõrvetavalt kuumad! Sel juhul tasub investeerida istumisalusesse. Valikuid on erinevaid, alates lihtsamatest rätikulaadsetest variantidest, lõpetades uhkete saunapatjadega. Mõlemaid leidub ka antibakteriaalsete omadustega, mistõttu ei kogu need ebameeldivaid lõhnu või eemaldavate katetega, mida saab pesumasinas pesta. 

3. Peatugi

Kahjuks kipume liiga kergelt unustama, kui oluline on õige rüht. Tänapäeval on vist enamikel inimestel kas arvuti taga töötamisest või telefonis istumisest keha pinges. Vale rüht aga tekitab kangeid lihaseid ning pea- ja seljavalusid. Ergonoomiline peatugi aitab saunas pikutades kaela kogunenud pingeid leevendada ning igale eestlasele oleks kasulik veidi vähem kangekaelne olla. 

4. Õlid ja essentsid

Erinevaid aroome kasutatakse nii vaimu kui ka keha lõdvestamiseks. Meeldivad lõhnad aitavad meeli rahustada või isegi stressi maandada. Osad essentsid  on isegi antiseptilise toimega. Seetõttu kasutatakse neid tihti erinevates spaades. Populaarsemate lõhnadena võib välja tuua eukalüpti, piparmündi, lavendli ja apelsini, kuid kirjus valikus leiab midagi meeldivat pea igaüks. Osad inimesed valavad õli leiliveega lahjendatuna otse kerisele, samas kui teised eelistavad spetsiaalseid aroomilampe või difuusoreid. 

5. Veekindel muusikamängija

Olgu tegu lihtsa raadio, muusikakeskuse või Bluetooth kõlaritega, muusikaga saad saunale hoopis teise meeleolu anda. Oma aroomiteraapiale võid taustaks panna rahulikud loodushääled, samas kui saunapeole keerab võlli juurde mõni särtsakam valik. Bluetooth kõlar on kindlasti praktiline valik, sest neid on enamasti mugav mujalgi kaasas kanda ning sa ei sõltu raadiojaamade levist või muusikavalikust.

 

Nagu me juba alguses mainisime, siis sul ei ole sauna nautimiseks mingeid lisatarvikuid vaja. Kui aga soovid saunas käimise veelgi erilisemaks muuta, võib mõni nendest nimetatud esemetest su kogemuse uuele tasemele viia.