Saun on läbi aegade olnud ihu harimise ja ka lihtsalt lõõgastumispaik! Sauna õige kasutamine pole keeruline! Seekordses blogipostituses räägimegi lähemalt, kuidas tagada saunatamisel parim tervisemõju.

Kui kaua saunas viibida, kuniks ilmneb selle positiivne mõju?

Ühes saunatamise sessioonis võiks olla kuni 3 saunaskäiku. Üks saunaskäik peaks kestma vähemalt 8 minutit. Selle aja jooksul jõuavad avaneda poorid ja laieneda veresooned ning keha hakkab kõrgema temperatuuri ja suurema higitootmise tõttu toksiine seestpoolt välja juhtima. Selleks, et see juhtuks, peab kuumus kehale mõjuma pikemat aega. Esimese sessiooni ajal soovitatakse higistada 8 kuni 10 minutit, edasisi võib pikendada 10 kuni 15 minutini. Siinkohal ei tohi ennast kindlasti üle koormata, jälgides pidevalt oma enesetunnet. Kui tunned, et ei kannata, lahku saunast, puhka ning hiljem naase!

Mitu korda nädalas on tervislik saunatada?

Saunakülastus on meeldivalt lõõgastav! Kuid ainult regulaarsete saunakülastuste kaudu on võimalik saavutada püsiv positiivne mõju. Kui külastad sauna näiteksimmuunsüsteemi ja südame- veresoonkonna tugevdamise ning ainevahetuse aktiveerimise eesmärgil, siis  võikssaunas käia vähemalt kord nädalas. Kui tunned ennast tervena, siis on soovitatav ka mitu korda nädalas saunas käia. Isegi igapäevane saunaskäik pole kahjulik. Loomulikult, ainult sellisel juhul, kui tunned end igapäevaselt hästi! 

Sõltuvalt sellest, kui sageli nädalas saunas käid, vastavalt sellele tuleks saunas käikude arvu ka kohandada. Soovitus: 1 x saunatamist nädalas = 3 saunasessiooni, 2 x saunatamist nädalas = 2 saunasessiooni, igapäevane saun = 1 saunasessioon. 

Regulaarne saunas käimine toetab tervist. See aitab parandada tervist, leevendab igapäevaselt tekkinud stressi ja suurendab üle üldist heaolu tunnet. Kõige parem on investeerida kvaliteetsesse sauna, mis pakub rõõmu pikaks ajaks! 

Meie saunade valiku leiad siit!