Maailmas on vähe asju, mis ühest kuumast leilist paremad on. Seda eriti just jahedal ajal, kui külm ikka veel kipub kontidesse pugema. Selleks, et saunast ikka pikka aega saaks rõõmu tunda, tuleb seda korralikult hooldada.

Miks sauna hooldus nii oluline on?

Kui soovid oma saunale pikka eluiga, on ülitähtis, et sa seda regulaarselt puhastad ja hooldad. Saun saab kasutamisega palju rohkem koormust kui ükski teine ruum su elupidamises. Äärmuslikud temperatuuri- ja niiskusemuutused panevad ruumi kõva koormuse alla, mistõttu selle värske ilme ning kaitsvad omadused, eriti tihedalt kasutades, on kärmed kaduma. Seega vajab saun palju rohkem hoolt ja armastust kui mõni teine ruum või hoone. Saunalava ise vajab vähemalt korra aastas nii spetsiaalse saunapuhastusvahendiga puhastamist kui ka kaitsevahendiga töötlemist.

Enne hooldust puhasta saun korralikult!

Tegelikult peaks peale igat sauna kasutust selle korralikult puhastama. Kindlasti tuleb vihalehed ja muu sodi kokku pühkida ning saunalava ja -seinad üle loputada igasugusest mustusest, mis sinna leilitamise ajal kogunes. Eriti hoolas tuleb olla koristamisel, kui oled saunas kasutanud igasuguseid ilu- ja tervisetooteid nagu muda, mett või soola. Lõpetuseks tuleb saun lapiga pühkida ja kuivatada, et eemaldada viimanegi mustus ning seejärel saun korralikult tuulutada. Igakordne korralik puhastus hoiab sauna kauem töökorras.

HEA TEADA! Ole puhastamisel eriti hoolas, sest tähelepanuta jäänud mustus võib koos hooldusvahenditega puitu imenduda.

Alustame saunalavast ja -ruumist!

Peale seda, kui saun särab kui prillikivi, tuleb enne hooldusvahendite kasutamist pinnad kruntida. Korralik krunt imbub sügavale puitu ja tagab kindla kaitse mädanemise, hallituse, sinetuse ja kahjurputukate eest ning kindlustab hea nakke järgnevale kattekihile. Enne järgmist kihti peab puit kindlasti täielikult kuivanud olema.

Soovitame kaitsekihiks Cupella saunaõli. See on valmistatud linaõli ja looduslike vaikude baasil. Õli annab lavale tugeva, mustust hülgava ja lihtsalt puhastatava pinna ning toob esile puusüü ning annab puidule kauni siidja läike. Õlitatud pind ei karda kuumust, vett ega higi. Enne saunaõli kasutamist sega see hoolikalt läbi. Kata töödeldav pind õhukeste kihtidena pintsli või kaltsuga ning lase sellel imenduda. Sõltuvalt puitpinna kvaliteedist on viimistluseks vaja 1-2 kihti.

Selliselt toimides oled saanud sauna seest ilusti puhtaks ning taganud selle pika eluea. Kui seestpoolt on olukord tipp-topp, tasub ka saunahoonele ka väljastpoolt pilk peale heita. Välisest hooldusest kirjutame juba järgmises blogis. 

Kui vajad sauna hooldamisel nõu, siis kirjuta meile. Saame jagada enda teadmiseid ning kasulikke nippe.