Teadagi,  saun on tervislik igal aastaajal, kuid just külmal ajal on üks kuum leil eriti hinnatud. Muutlikud ilmad ja teadmatus, mitu kihti nüüd täpselt õige selga panna, lõppevad tihti külmetusega. See omakorda põhjustab enamasti külmast kangeid konte, tatist nina ja aevastamist, millest viimane 2020. aastal tänavapildis väga taunitud on… See-eest aitab sind nende muredega soojas saunas lõõgastumine.

Sulata külmunud kondid!

Tugeva tuule ohvriks langeb sügiseti mitmeid ja mitmeid. Kui külm aga niimoodi kontidesse poeb, on lihaskangus ja valulikud liigesed üsna tavapärased mured. Kangekaelsusest ja liigesevaludest aitab vabaneda üks pikem saun ja vihtlemine, mis kehast külma välja kihutavad ning lõdvestuda aitavad. Seega viska leili ning lase kuum kontidesse. Vihtlemine on kui massaaži eest ja paneb kehas vere liikuma, mis omakorda ka valulikkust leevendab. 

Puhasta hingamisteed.

Lisaks lehtede langemisele on sügis samuti viiruste hooaja algus. Salakavalad haigustekitajad tungivad organismi peamiselt ülemiste hingamisteede kaudu ning tekitavad näiteks nohu, kurguvalu, köha või palavikku. Kuumus aga tapab naha pinnal ja kurgu või nina limaskestadel elavaid mikroobe. Raske külmetuse või palavikuga ei soovitata saunas käia, kuid kui alles tunned haigust tulemas, saab selle kuuma leiliga “välja higistada”. Soe ja niiske õhk laseb ka paremini hingata ning lahtise köha korral lõõrid lahti ja rögal välja pääseda. 

Kui tahad sügisel oma tervisele head teha, aitab korralik saunaskäik sind mitmel rindel. 

Viska leili – küll on mõnus, soe ja hea!

Nii lauldi ühes laulus ning seda põhjusega. Cupella e-poest leiad mitmeid erinevaid saunahooneid, kus tervise eest hoolitseda ja mõnusalt aega veeta.