Eco Oil OÜ  kroonikad – meie lugu

 

Eco Oil OÜ ekspordib üle maailma 2000 tünnisauna, kämpingu ja kümblustünni aastas, andes tööd rohkem kui 30nele inimesele. 2003 aastal alustades oskas ettevõtte asutaja Gunnar Paalman küll hariliku eestlase kombel saunas käimist hinnata, kuid nende ehitamisest ei teadnud ta midagi. Järgnevalt on välja toodud kõige olulisemad verstapostid Eco Oil OÜ ajaloos:

2003 – Eco Oil OÜ ja lahustid

Kuna Gunnari perekonnas kasvatati lina, oli linaõli väärindamine teema ja uute kasutusvõimaluste leidmine pidev protsess. Poodides müügil olevad välismaa lahustid olid aga võrdlemisi kallid. Kuigi Eco Oil OÜ oli Tartu kesklinnas garaažis asuv ühemehefirma, siis tekkis esmane kliendibaas ja tuntus sihtgrupi hulgas.

2004 – Puidukaitsevahendid ja esimene kolimine

Teadmiste ja kliendibaasi kasvades tekkis arusaam, et lisaks lahustitele on võimalik tootma hakata ka taimeõlil baseeruvaid looduslike puidukaitsevahendeid. Suunamuutus kandis ja varsti oligi fookus just puidukaitsevahenditel. Tootmine kolis Tartust Valgjärvele, Gunnari uue kodu garaaži.

2007 – Sanka ei saa magada ehk teine kolimine

Kuigi puidukaitsevahendite äri kasvas, siis tegemist oli selgelt hooajalise valdkonnaga. Kuna meeskond oli vahepeal suurenenud 4-5 liikmeliseks, siis toodeti talvisel perioodil mööblit – toole, laudu, mõned voodid ja kummutid. Tootmine asus endiselt garaažis ja kuna pere värske liige Sandra armastas magamise asemel saagimisele ja koputamisele aktiivselt kaasa laulda, oli aeg kolida. Eco Oil OÜ seadis ennast sisse endises Valgjärve kolhoosiskeskuses.

2008 – Hea soe pikutada

Nõudlust aimates valmisid 2008 aasta sügisel esimesed kümblustünnid. Laatadelt ja messidelt saadud kontaktide abil tekkisid ka esimesed ekspordi kanalid. Tootmine arenes ja kasvas üldisele majanduslikult hapule seisule vaatamata. Kümblustünnide kõrvale tekivad esimesed tünnisaunad ja kämpingud. Järgnevatel aastatel ongi rõhuasetus tootearendusel ja katsetuste tulemusel valmivad esimesed müügihitid. Võimaluste kasvades, kasvavad ka meeskond ja vajadus ruumi järele ning tootmine laieneb 2500m²’le.

2012 – Õhku on kallis vedada

Oluline murrang tootmismahtude suurendamisel toimus koos flat-pack tootmise kasutusele võtmisega. Nagu nimest võib aimata, hakati tooteid transportima detailidena, mis kohapeal kokku pandi. See võimaldas oluliselt vähendada transpordiga seotud kulusid ning laiendas võimalike ekspordi sihtriikide ringi. Esimesed tünnid ja saunad leidsid tee Aasiasse ja Ameerikasse.

2016 – Saverna loomelinnak

Eco Oil renoveerib Savernas vana ambulatooriumi hoone. Teisele korrusele ehitatakse kontor, konverentsiruum ja tootearenduse keskuse koos CNC tööpingiga. Esimesel korrusel jätkatakse puidukaitsevahendite tootmisega ning ruumid renditakse ettevõtetele Õlimeistrid OÜ ja EZ Rulo OÜ. Kogu tootmispind laieneb 3000 m²’le.